Επιτροπές Εργασίας

Οι αποφάσεις του εκάστοτε Διοικητικού Συμβουλίου διεκπαιρεώνονται με την εθελοντική εργασία των μελών των Επιτροπών Εργασίας του συλλόγου.

Η κάθε Επιτροπή αναλαμβάνει από έναν τομέα του πολύπλευρου έργου του συλλόγου. Μέσα από την εμπλοκή των μελών μας στις διάφορες επιτροπές εργάσιας, προάγεται η συνεργασία, η ομαδικότητα και η ανάπτυξη σχέσεων μεταξύ των συναδέλφων.

Οι υφιστάμενες Επιτροπές Εργασίας συγκροτήθηκαν σε σώμα τον Ιανουάριο του 2023 για τριετή θητεία.

Επιτροπές ΕργασίαςΜέληΘέση
1. Επιτροπή Διαφώτισης, Διασύνδεσης και Επικοινωνίας
Συγκροτήθηκε στις 21/1/23
1. Μελανή ΙωάννουΠρόεδρος
2. Ευγενία ΚωνσταντίνουΓραμματέας
3. Ανδρέας ΑλεξάνδρουΕκπρόσωπος ΔΣ
4. Ραφαέλλα ΚασπαρήΕκπρόσωπος ΔΣ
5. Βασιλική ΤιττώνηΜέλος
6. Κωνσταντίνα ΜπεΐτηΜέλος
7. Φλωρεντία ΓαβριήλΜέλος
2. Επιτροπή Οικονομικών
και Εξεύρεσης Πόρων
Συγκροτήθηκε στις 24/1/23
1. Χρίστος ΠηλακούταςΠρόεδρος
2. Απόστολος ΑμπράζηςΓραμματέας
3. Ανδρέας ΑλεξάνδρουΕκπρόσωπος ΔΣ
4. Άννα ΒιολάρηΕκπρόσωπος ΔΣ
5. Ελισάβετ ΚαραγιώργηΜέλος
3. Επιτροπή
Επαγγελματικής Επιμόρφωσης
Συγκροτήθηκε στις
26/1/23
1. Αγγελική ΧρυσάνθουΠρόεδρος
2. Σταυρούλλα ΓρηγορίουΓραμματέας
3. Έλενα ΓιάγκουΕκπρόσωπος ΔΣ
4. Μαριάννα ΙορδανίδουΜέλος
5. Φωτεινή ΚουτσούΜέλος
4.Επιτροπή Ιδιωτών
Συγκροτήθηκε στις 19/1/23               
1. Κυριακή ΠάμπουλουΠρόεδρος
2. Χαράλαμπος ΚουτρουζάςΓραμματέας
3. Άννα ΘεοδούλουΕκπρόσωπος ΔΣ
4. Σκεύη ΦιλίππουΜέλος
5. Ανδριάνα ΚυριάκουΜέλος
6. Ελένη ΔημητρίουΜέλος
5. Επιτροπή Νομικών Θεμάτων
Συγκροτήθηκε στις 31/1/23
1. Μαρία ΡαΐςΠρόεδρος
2. Κάκια ΠετεινούΓραμματέας
3. Έλενα ΓιάγκουΕκπρόσωπος ΔΣ
4. Σίσυ ΦιλιππίδουΜέλος
6. Επιτροπή ESLA
Συγκροτήθηκε στις 23/1/23                       
1. Γιαννούλα Αμπίζα-ΣτυλιανίδουΠρόεδρος
2. Λία ΧατζηγεωργίουΓραμματέας
3. Ιωάννα ΧαραλάμπουςΕκπρόσωπος ΔΣ
4. Δέσπω ΜηναΐδουΜέλος
5. Μαρία ΠαφίτηΜέλος
7. Επιτροπή ΥΠΑΝ
Συγκροτήθηκε στις 27/1/23
1. Σίσυ Φιλιππίδου
2. Μαρίνα Λάμπου
3. Νίκη Προδρομίτου
4. Άννα ΘεοδούλουΕκπρόσωπος ΔΣ
5. Ραφαέλλα ΚασπαρήΕκπρόσωπος ΔΣ
6. Σκεύη ΦιλίππουΕκπρόσωπος ΔΣ
8. Επιτροπή Υγείας
Συγκροτήθηκε στις 20/1/23
1. Ελένη ΖήνωνοςΠρόεδρος
2. Μαρία ΛοΐζουΓραμματέας
3. Σκεύη ΦιλίππουΕκπρόσωπος ΔΣ
4. Μαριάννα Χριστοδούλου-ΝτεβλετιάνΜέλος
5. Πάρης ΜπίνοςΜέλος
9. Επιτροπή Νέων Επαγγελματιών
Συγκροτήθηκε στις 26/1/23
1. Έλενα ΑλωνεύτηΠρόεδρος
2. Νικολέττα ΜιχαήλΓραμματέας
3. Μαρία ΦιλίππουΜέλος
4. Ραφαέλλα ΚασπαρήΕκπρόσωπος ΔΣ
5. Άννα ΒιολάρηΕκπρόσωπος ΔΣ
10. Υποεπιτροπή Φοιτητών1. Στέλλα Καπνίση (Ευρωπαϊκό)Πρόεδρος
2. Νικολέτα Τουρλίου (ΤΕΠΑΚ)Γραμματέας
3. Πηνελόπη Παυλίδου (Ευρωπαϊκό)Μέλος
4. Βασιλική Δημητρίου (Ευρωπαϊκό)Μέλος
5. Αναστασία Σιέκερη (ΤΕΠΑΚ)Μέλος
6. Άνθιμος Χαραλάμπους (ΤΕΠΑΚ)Μέλος
7. Ανδρέας ΑλεξάνδρουΕκπρόσωπος ΔΣ
  • Για τις αρμοδιότητες των Επιτροπών Εργασίας κάντε κλικ εδώ.
  • Για τον τρόπο λειτουργίας των Επιτροπών Εργασίας κάντε κλικ εδώ.